ВІДБУВСЯ МІТИНГ-РЕКВІЄМ «АФГАНІСТАН МІЙ БІЛЬ,

                                                            МОЯ ПЕКУЧА ПАМ'ЯТЬ»

15.02.2018

Сьогодні, 15 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану біля монумента загиблим землякам відбувся мітинг-реквієм «Афганістан мій біль, моя пекуча пам'ять».

Присутніх ветеранів Афганістану привітали: голова районної ради О. Плаксивий,перший заступник голови районної державної адміністрації  В. Марцинкевич, міський голова М. Головльов та голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану С. Трайчук.

З нагоди свята керівники вручили учасникам бойових дій на території інших держав Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради.

Учасники заходу схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя та вшанували їх хвилиною мовчання.

 

По завершенню урочистої частини, керівники районної влади, представники районної організації спілки ветеранів Афганістану та громадськість поклали квіти до пам’ятного знаку.

ВОЇНИ-АФГАНЦІ ВШАНУВАЛИ ПОЛЕГЛИХ                     ПОБРАТИМІВ

УШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

10 років з дня відкриття памятника (15.05.2016)

15.09.2015

 

ФРОНТОВЕ БРАТЕРСТВО

 

     Афганістан 1989 року. Вивід обмеженого ра­дянського військового контин­генту. Колона повільно долає перевал за перевалом. Сотні одиниць техніки розтягнулися на десятки кілометрів. Зі сто­рони це видовище нагадує картину, наче велетенський удав рухається горами. Чути тільки натужний рев двигунів.

 

     Один із уралів притиснув­ся до узбіччя і зупинився. Біля нього одразу заметушилися два військовослужбовці...

 

     -  їхали ми із Сергієм Щер­батим на Уралі з причепом (штабний кунг із сейфами та документами), і на черговому серпантині у машини закли­нило заднє колесо, - при­гадує старший прапорщик, колишній командир комен­дантського взводу Олександр Корольов. - Зупинилися, по­чали усувати несправність. Допоки поралися - колона «пішла» далі. І ми залишилися самі. За декілька годин вдало­ся відремонтувати вантажівку. І одразу «по газах» - доганя­ти своїх, адже за одинокими автівками там ішло неабия­ке полювання. Дісталося нам тоді. У горах вибухи, на узбіччі горить трава, а у нас - 2 авто­мати та кілька ящиків гранат. Понервувались добряче. Не хотілося померти за крок до виходу із того пекла. За три години нам вдалося наздо­гнати полк, і ми без зайвих пригод покинули гори...

 

     За мужність та відвагу, про­явлену в тому останньому марш-кидку, наш земляк Сер­гій Щербатий нагороджений медаллю «За бойові заслуги».

 

Після виведення військ із Афганістану юнак ще декілька місяців дослужував уже на те­риторії тогочасного Союзу.

 

-   Після повернення додо­му брат не любив розповіда­ти про події тієї війни, - каже сестра нашого земляка Вален­тина Біла. - Неодноразово батьки намагалися розпита­ти, що там було і як, і де його поранили. Однак він завжди повторював одну і ту ж фразу: «Та якось воно було...».

 

Як і всі демобілізовані, по­вернувся до мирного життя. Працював. Одружився. Вихо­вував дітей. Будував плани на майбутнє. Однак, не так ста­лося, як гадалося. Пережите на війні не минуло безслідно. Сергій Щербатий помер мо­лодим.

 

     -   Після смерті брата ніби щось змінилося в моєму світо­сприйнятті, - продовжує Ва­лентина Василівна. - Почуття почала відтворювати у віршах. Писала для себе і нікому їх не показувала. І тільки минулого року під час чергової зустрічі із воїнами-інтернаціоналіста-ми дозволила собі зачитати один із віршів про Афганістан.

 

     Із жінкою зв'язався колиш­ній командир Сергія і розповів чимало цікавого про її брата.

 

      Якби не його командир, ми б так і не довідалися, через що довелося пройти Сергію на тій війні, — пояснює жін­ка. - Він не любив ворушити спогади. Ніколи не розповідав ні про рейди в гори, ні про обстріли, ні про загибель по­братимів, ні про те, за що його нагородили медаллю «За від­вагу». А її він отримав за вда­ло проведену операцію із розблокування міста Хост. Бої за цей населений пункт тривали декілька тижнів. Незважаючи на інтенсивні обстріли супро­тивника, підрозділу, який очо­лював наш земляк (командир перед початком військових дій із розблокування потрапив у медсанбат), вдалося розміну­вати дорогу та зайняти висоту зліва і праворуч від неї. Гра­мотне керівництво сержанта С. Щербатого сприяло ви­конанню бойового завдання, що забезпечило проходження колони з продовольством до цього міста.

 

     Поетеса довідалася ще чи­мало цікавого про брата від його бойових побратимів і все те вона згодом вилила на папір у віршах.

 

     Нині вона працює над укладанням збірки, приуроче­ної подіям тієї війни.

 

 

Пропонуємо перший її вірш із «афганської добір­ки»:

 

 

Я в сотий раз дивлюсь на твоє фото,

 

І в сотий раз я ім'я про­мовляю.

 

Чому з життя пішов ти так раненько?

 

Я в сотий раз себе про це питаю.

 

А ти мовчиш, всміхаєшся легенько,

 

І те мовчання душу роз­риває.

 

Кричу у сні: «Вернися брате!».

 

Тебе нема... Тебе немає...

 

І в сотий раз іду до пам'ятника цього,

 

І у печалі голову схиляю.

 

Проведу     пальцем     по

 

прізвищу твоєму...

 

Тебе нема... Тебе немає..

 

Ти   не   один   записани отут.

 

Усе частіш життя хтось побратимів покидає,

 

І збільшується список н плиті.

 

Бо вас нема... Бо вас не має...

 

Залишились лиш спогаді і друзі.

 

Які ніколи вас не забува ють,

 

І чорним виведені пріз вища отут,

 

Бо вас нема... Бо вас не має...

 

Стоять у спогадах,   схи ливши голови низенько,

 

І  по  щоці скупа  сльозі збігає...

 

А  прізвища  чорніють  ні плиті,

 

А  вас нема...  А  вас не­має...

 

У їхній пам'яті ви зали­шились назавжди,

 

І  кожен  з  них  обличчя ваші  пам 'ятає.

 

Лиш   прізвища   чорніють на плиті,

 

Бо вас нема... Бо вас  не - має...

 

15.02.2016

15.05.2015

                                            15.03.2015                                                                          Спорт гартує характер.

     Минулої неділі в при­міщенні    дитячо-юнаць­кої    спортивної     школи відбувся        традиційний щорічний  відкритий   ку­бок з футзалу, приуроче­ний пам'яті воїнів-інтернаціоналістів Хотинщини та в рамках відзначення 26-ї    річниці    виведен­ня   військ   з   Афганіста­ну. Участь у ньому взяли спортсмени Хотинського, Новоселицького, Глибоцького,  Сторожинецького, Кіцманського та Кельменецького районів. Заступник голови  райдержадміністрації Володимир Марцинкевич та заступник голови районної ради Роман Волосевич побажали учасни­кам турніру здоров'я та мир­ного неба над головою. Про роки служби в республіці Аф­ганістан розповіли голова об­ласної організації Української спілки   ветеранів  Афганістану Петро Раца та голова район­ної   організації   УСВА   Сергій Трайчук. Вони також провели паралелі між подіями тих часів і теперішнім конфліктом на сході країни.

     - Нерідко саме хороша фізична підготовка дозволя­ла вижити у тому пеклі, —за­значив Сергій Віталійович. - Гори слабкості не пробачають. Тому, одразу після повернення з Афганістану, ми вирішили донести до юних, що спор­том і фізкультурою необхідно займатися. Особливо акту­ально це нині, коли молодь віддає перевагу сидінню за комп'ютером, а не відвідуван­ню спортзали. І це у час, коли на нашу землю зазіхнув ворог. Лежачи на дивані, ми його не переможемо - необхідно бути напоготові дати йому від­січ як фізично, так і морально. А характер гартується тільки у спортивних залах та секціях.

     Воїни-інтернаціоналісти по­бажали футболістам здоров'я та подальших успіхів у житті та спорті.

Присутні хвилиною мовчан­ня вшанували світлу пам'ять земляків, які загинули під час бойових дій в Афганістані: Дмитра   Венгерського,   Григорія Бурденюка, Володимира Яцюка та Віктора Маковійчука. Учасники турніру поклали корзину з квітами до підніжжя монумента загиблим воїнам в Афганістані.

     А далі розпочалися справ­жні спортивні баталії. При­страсті вирували у кожному матчі. Глядачі побачили краси­ві комбінації, самовіддану гру воротарів, безліч красенів-голів.

                                            24.10.2014                                                Зустріч з кандидатом в депутати ВР Бурбак М.Ю.

     Бурбак Максим Юрійович народився 13 січня 1976 року в м. Чернівцях. Закінчив юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича (правознавство). Займався комерційною діяльністю. У 2010 році був обраним депутатом Чернівецької обласної ради, де очолював опозиційну фракцію «Фронт змін» та був головою постійної комісії з питань агропромислового комплексу. Очолював регіональну громадську організацію «Перший аграрний кластер». З 2012 року - Народний депутат України. З лютого 2014 року - Міністр інфраструктури України. У березні 2014 р. склав депутатські повноваження. Одружений виховує двух дітей.

Передвиборча програма кандидата

в народні депутати України

  Сприяння розробці та впровадженню в життя проектів транскордонного співробітництва України та ЄС, спрямованих на розвиток сільських територіальних громад.

  Створення нових робочих місць на селі через впровадження програми про перше робоче місце. Молодь потрібно заохочувати працювати у рідному краї.

  Залучення міжнародних інвесторів у розбудову транспортної, енергетичної та фінансово- торговельної інфраструктури Буковинського краю.

  Розвиток фермерства, малого та середнього бізнесу.Сприяння роботі сортувально-переробних підприємств, сільськогосподарських кооперативів, ініціювання створення яблучної біржі.

  Сільгоспвиробники повинні отримувати справедливу ціну за вирощену продукцію.

     У 204-му окрузі виборці прого­лосували за теперішнього міні­стра інфраструктури України Максима Бурбака(“Народний фронт”) — 31,4%. Його політич­на кар’єра пов’язана з другом ди­тинства Арсенієм Яценюком. На місцевих виборах 2010 року став депутатом обласної ради від “Фронту змін”. В облраді очо­лив однойменну фракцію. На парламентських виборах 2012 року став народним народним депутатом від "Батьківщини".

15.02.2014 - 25 річниця з дня виведення військ з Афганістану

Реквієм пам'яті

МІСЦЕ ПОДВИГУ – АФГАНІСТАН

 

Минулої суботи у районному будинку дітей та учнівської мо­лоді з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Афга­ністану відбувся реквієм пам'яті.

Присутнім розповіли про страшні події далекої афганської війни, продемонстрували відеокліпи, прочитали вірші на воєнну тематику та нагадали про синів Хотинщини — воїнів-інтернаціоналістів Григорія Бурденюка, Дмитра Венгерського, Віктора Маковійчука, Володимира Яцюка, котрі загинули на тій чужій війні.

Також виступили ветерани-афганці. Вони зазначили, що по­дії, пережиті в Афганістані, для багатьох військових й дотепер залишаються болючими, адже ніколи не зтерти з пам'яті важ­кі відбитки війни: стрілянину, вибухи, кров, поранення, смерть кращих друзів.

— 25 років минуло з того дня, коли останній солдат радян­ської армії залишив Афганістан, — зазначив голова райдержад- міністрації Юрій Юзва, до речі, теж учасник війни в Афганістані, — але багатьом ветеранам тієї нікому не потрібної війни й досі не вдається заспокоїти біль від ран, отриманих у жорстоких боях. Тож бажаю інтернаціоналістам міцного здоров'я, щастя, добробуту в сім'ях та мирного неба над головою.

Відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя пам'ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам. їх ушанували хвилиною мовчання, а священник відправив панахиду за загиблими.

Після реквієму відбувся поминальний обід.

Прими благодарность, войны ветеран,

Войны охватившей Афганистан,

Войны, что непрошеной в гости пришла,

Войны, что по жизни, по сердцу прошла!

 

Свой воинский долг ты исполнил солдат.

И вместе со всеми, ты очень был рад,

Дню вывода войск, возвращенью домой,

Ты в той мясорубке остался живой!

 

С днем вывода войск, я тебе поздравляю,

Здоровья и счастья тебе я желаю.

Пусть будет в судьбе твоей мир и покой,

И чистое небо над головой!

15.05.2014

  • Ты не можешь зайти в режим управления сайтом? Возможно тут ты найдешь решение проблемы!
  • Забыл пароль? Нажми на "Вход" - "Забыл пароль?"

Кстати